26 & 27 september 2026
NDSM Loods, Amsterdam

...

| Hout buigen in de vorm van een ukelele

Huismuziek | Bouwerskontakt - Zaterdag 26 september & Zondag 27 september
Lengte:
45 minuten
Prijs:
€ 15
Minimumleeftijd:
12 jaar
Voertaal:
Nederlands
Maximum aantal deelnemers:
5

STARTTIJD:
 
Zaterdag 26 september
10:30
12:00
14:00
16:00
Zondag 27 september
10:30
12:00
14:00
16:00

Hout breekt al snel als je probeert het te buigen. Hoe krijgt een gitaarbouwer het dan toch voor elkaar om die prachtige gebogen zijkanten te maken? In deze workshop leer je dat. Met een heet buigijzer, water en het juiste gevoel leer je hoe het hout niet barst maar buigt. Je ervaart het bijzondere moment dat je het hout onder je eigen handen voelt buigen en je het de mooie ronde vorm van een ukelele kan geven. De gereedschappen en materialen liggen voor je klaar en je mag je werkstuk na afloop mee naar huis nemen.

 

Zelf een muziekinstrument maken? Bij Bouwerskontakt kan je dat leren. Een volledig instrument met de hand maken kost natuurlijk wel tijd. Bij de workshops tijdens het Ambacht in Beeld Festival kan je een onderdeel leren maken en zo kennismaken met enkele vaardigheden en technieken.

 

Bouwerskontakt maakt onderdeel uit van Huismuziek, vereniging voor muziek en instrumentenbouw, en heeft als doelstelling het uitwisselen, beschikbaar stellen, uitbreiden en verspreiden van kennis en ervaring over het bouwen van muziekinstrumenten. De leden variëren van hobbyisten tot professionele bouwers en maken zowel historische als moderne instrumenten, zoals gitaren, violen, klavecimbels, orgels, draaiorgeltjes en blokfluiten. De meeste activiteiten vinden plaats in Houtclub-Ede.

 

Deel dit via