Ambacht In Beeld Festival plaatst cookies (lees meer) uitsluitend om de site beter te laten functioneren en bezoek te monitoren.   
23 & 24 SEPTEMBER 2017 - DE HALLEN AMSTERDAM

demonstratie | In première! Ambachtsfilms gemaakt door basisschool leerlingen uit heel Nederland.

Filmmakers uit groep 7 en 8 van diverse basisscholen. - Zondag 24 september
LOCATIE:
Filmhallen Zaal 2
LENGTE:
1 uur
PRIJS:
€ 10,00 / € 5,00
AANVANGSTIJD(EN):
 
Zondag 24 september
11:00
13:00
KOOP HIER JE TICKETS

Voorafgaand aan het festival organiseerden we op basisscholen workshops ‘ambachtsfilm maken’ waar leerlingen uit groep 7 en 8 onder professionele begeleiding een korte film leerden maken over een ambacht.

 

Ze kregen van een documentairemaker les in observatie en camera- en interviewtechnieken. Tijdens het maken van de opnames hebben ze in het atelier van de ambachtsman/vrouw van alles over het ambacht mogen filmen én zelf proberen. De ambachtslieden die door basisschoolleerlingen zijn geportretteerd zijn heel divers: van een ijsmaker tot een edelsmid, en van een barbier tot een schoenmaker.

 

De gemaakte films gaan tijdens het festival feestelijk in première.

 

 

De filmvertoningen worden in twee blokken verdeeld:

 

In blok A van 11 uur  tot 12.15 uur de films van De Lelyschool, OBS De Fuut, ASVO Amsterdam en de Gooilandschool

 

In blok B van 13.00 tot 14.05 de films van CBS Ischtus, Elisabethschool, Prins Johan Frisoschool, De Triangel en De Tafelronde.

 

 

11.00 – 12.15 WORKSHOPRESULTATEN Blok A
1. Lelyschool- Brood nodig 3’15” Safouane, Ilyas en Marouane
2. Lelyschool – Grafisch Geluk 7’02 Noufissia, Julia en Yasmina
3. Lelyschool – In de Hakkenbar 6’15 Matthijs, Dennis en Kevin
4. OBS de Fuut – Het Geheim van Waterlands Brood 3’36” Tessa, July en Rosalien
5. OBS de Fuut – Nu Breekt mijn Klomp! 4’20” Yinne, Tess en Thijke
6. OBS de Fuut – Gezond Roken 3’30” Vera, Lisa en Skip
7. Asvo Amsterdam – Brouwerij Troost 5’09” Thijs, Rebecca en Alexia
8. Asvo Amsterdam – Glas in Lood 5’50” Justus, Rebecca en Fay
9. Asvo Amsterdam – Brouwerij ‘t IJ 4’42” Marcelino, Nicolas en Laurens
10. Gooilandschool – Frank hout van Boten 5’35” Berit, Luke en Lucas
11. Gooiland School – Sleutel tot Succes 4’04” Annabelle, Valerie en Douwe
12. Gooilandschool – Glas in lood met een glimlach 3’57” Senna, Max en Sarah

 

13:00 – 14:05 WORKSHOPRESULTATEN Blok B
1. CBS Ichtus – Edelsmid Ben van Helden 6’31”
2. CBS Ichtus – Venezia IJs 5’31”
3. Elisabethschool Rotterdam – De Barbier 4’32” Jaylee, Jaivey en Elijah
4. Prins Johan Frisoschool – De Bakker 4’01” Xavier en Liam
5. Prins Johan Frisoschool – De Goudsmid 4’40” Zakaria, Tim en Elvin
6. Prins Johan Frisoschool – De Ijsmaker 4’47” Thomas, Mandy en Roos
7. De Triangel – De Fietsenmaker 4’17” Chaimae, Imran, Mohammed, Aya, Nassim, Caner, Bilal
8. De Tafelronde (St. Joris) – Jillicious Goods 6’09”
9. De Tafelronde (St. Joris) – Jocy’s Ice Cream Bar 3’44”
10. De Triangel – De Modeontwerper 4’38 Chaimae, Imran, Mohammed, Aya, Nassim, Caner, Bilal
11. De Triange – De Chocolade Kebabmaker 2’41” Chaimae, Imran, Mohammed, Aya, Nassim, Caner, Bilal
12. Elisabethschool Rotterdam – De Pizzabakkers 3’52” Mirandy, Jaivey en Aiyana
13. Elisabethschool Rotterdam – De Visboer 4’06” Luis, Elena en Danny

 

Tickets kosten per blok € 10,00 voor volwassenen en €5,00 voor kinderen. Alle aanwezige filmmakers krijgen na afloop een medaille!

Deel dit item met je vrienden via