Duik in de kunst van papiermaken tijdens deze masterclass en leer Japanse én Westerse technieken combineren. Je gaat aan de slag met Kozo; de bast van de papiermoerbei, een sterke vezel die traditioneel gebruikt wordt voor het maken van het duurzame Washi-papier. Van het voorbereiden van de vezels tot het scheppen van het papier; je bent betrokken bij elke stap van het proces.
Papiermaken is een eeuwenoud ambacht dat in Nederland tot bloei kwam in de 17e eeuw. Met water, lompen en vakmanschap veranderden papiermakers eenvoudige vezels in prachtig papier. In molens, aangedreven door wind of water, werd pulp gemaakt, geschept tot vellen, zorgvuldig gedroogd en geperst. Een bijzondere pionier was Jacob Christian Schäffer, een Duitse uitvinder uit de 18e eeuw, die vernieuwende technieken ontwikkelde en het papiermaken duurzamer maakte. Zijn werk inspireerde ook Nederlandse papiermakers tot innovatie. Vandaag de dag kun je dit fascinerende proces nog steeds ervaren in ambachtelijke werkplaatsen, waar je zelf papier kunt scheppen.
Aan het einde van de masterclass ga je naar huis met drie unieke, handgeschepte vellen papier. Deze masterclass is zowel geschikt voor beginners als ervaren creatieven.
Sietske Vernooij van Papierwijs is een gepassioneerd papierschepper en docent. Haar liefde voor dit ambacht begon onder de inspirerende vleugels van Ewald Weijers. Het plezier van zelf maken én het ontdekken van de vele mogelijkheden van plantaardige vezels is haar drijvende kracht. Het proces van pulp naar papier is iets magisch en dat gevoel geeft zij graag door.
Praktische informatie