Floortje Roetemeijer en Tanja van Schagen geven de workshop ‘Leer draaien op een pottenbakkersschijf’. Beiden zijn zeer ervaren draaiers.
In deze workshop leren de deelnemers in een half uur één op één de beginselen van het draaien op een draaischijf.
Floortje Roetemeijer volgde de Keramiekopleiding in Gouda. Van 2002 tot 2011 werkte ze bij Mobach-Keramiek, waar ze zich specialiseerde in het draaien en ontwerpen van nieuwe vormen. Sinds 2012 heeft ze haar eigen atelier, Het Serviesfabriekje, waarin ze elk onderdeel van het maakproces zelf uitvoert: het ontwerp, het draaien, glazuren en tot slot het bakken. In het ontwerp is ze altijd op zoek naar vormen die mooi zijn door hun eenvoud, zonder tierelantijnen. Vervolgens kijkt ze naar de functionaliteit, want in de beste ontwerpen komen schoonheid en functionaliteit samen. Ze geeft ook draailes aan kinderen en volwassenen in haar eigen atelier in Driebergen.
Tanja van Schagen werkt sinds 2000 bij Mobach-Keramiek als draaier en ontwerper van steengoedkeramiek. Zij studeerde keramiek en schilderen/grafiek aan de Gerrit-Rietveld academie in Amsterdam. Ook heeft zij de opleiding keramiek aan de SBB Midden Holland in Gouda gevolgd. Naast haar werk bij Mobach maakt zij eigen werk. Tanja heeft zich de laatste jaren gespecialiseerd in raku-keramiek, een bijzonder Japanse stooktechniek. Ook geeft zij draailes in haar eigen atelier en bij atelier Werfklei in Utrecht.
Koop (vanaf 1 september) snel je ticket, tijdens de vorige edities was deze workshop helemaal uitverkocht!