
De vereniging Ambacht & Gereedschap bestaat sinds 1991 en is toentertijd opgericht om alle liefhebbers van het oude ambacht en de gereedschappen die gebruikt werden te organiseren. Sinds de oprichting is de vereniging gegroeid naar ruim 400 leden.
De activiteiten van de vereniging variëren van het organiseren van bijeenkomsten, organisatie van excursies, veilingen, verkooptafels en de deelname aan beurzen en fairs. Tevens is het uitbrengen van verschillende publicaties en boeken één van de veelgeprezen activiteiten.
“Lid worden van onze vereniging heeft veel voordelen. Zo wordt U uitgenodigd op de verschillende bijeenkomsten. U mag deelnemen aan de veilingen en de verkooptafels. U krijgt één keer per jaar de uitgebreide Gildebrief. U krijgt de periodieke Kroniek toegestuurd en U krijgt een aanzienlijke korting bij aanschaf van boeken en publicaties. Wat wellicht nog het allerbelangrijkste is dat U kennis kunt delen en opdoen met andere leden. Dit kan tijdens de bijeenkomsten, maar ook in de zogenaamde expertisegroepen.”